Akcja ekologiczna – „ Budki lęgowe i hotele dla zapylaczy”
W ramach edukacji ekologicznej w czwartek 16 marca uczniowie kl. 7 wzięli udział w warsztatach rzemieślniczych, których celem było zbudowanie budek lęgowych i hoteli dla zapylaczy. A wszystko to z myślą o naszej planecie. Ptaki odgrywają pożyteczną rolę w środowisku, między innymi: zjadają komary, muchy i meszki oraz owady- szkodniki. Zaś wpływ owadów zapylających rośliny na ekosystem jest zbawienny, bowiem bez nich świat przestanie istnieć.
V Pieszy Nocny Rajd Powstańczy im. Pułkownika Leona Czechowskiego
„Gloria victis! – Chwała zwyciężonym!” - Wyrusz z nami 25 marca 2023 roku na V Pieszy Nocny Rajd Powstańczy im. Pułkownika Leona Czechowskiego. Poznaj historię i losy oddziału powstańczego oraz sylwetkę jego niezwykłego dowódcy. Dołącz do nas by oddać cześć walczącym o wolną i niepodległą Polskę.
Bieg "Tropem Wilczym"
„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny"
Lech Kaczyński
Bieg Tropem Wilczym Ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Nowa galeria Bieg Tropem Wilczym Ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marca 2023 r. została dodana do albumu fotograficznego
1 marca 2023 r. godzina 10.00 Publiczna Szkoła Podstawowa w Szyszkowie
Zachęcamy uczniów naszej szkoły oraz społeczność lokalną do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Wydarzenie jest organizowane w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Edukacja dla Bezpieczeństwa ze strażakiem
09.02.2023 r. w ramach lekcji z Edukacji dla Bezpieczeństwa w klasie ósmej zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia przeprowadził strażak p. Marcin Golik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Pan Marcin objaśniał uczniom, czym jest zagrożenie pożarowe i jak powinna wyglądać prawidłowa ewakuacja w miejscu zdarzenia. Ponadto, przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a także przećwiczył z uczniami resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomie.
Pamięci Ojców Naszych
W 79. rocznicę pacyfikacji Potoka Górnego i okolicznych wsi w Kościele Parafialnym w Potoku Górnym, w niedzielę 18 grudnia odbyła się uroczystość ku czci bohaterów poległych w czasie II wojny światowej. Dziewiętnastego grudnia 1943 roku żandarmeria niemiecka z Biłgoraja i Tarnogrodu oraz uzbrojeni Ukraińcy z sąsiednich wsi dokonali straszliwej i krwawej pacyfikacji. Zamordowano 29 osób oraz spalono 250 budynków. W bestialski sposób został zamordowany ksiądz proboszcz potockiej parafii Błażej Nowosad, którego proces beatyfikacyjny został rozpoczęty. Na grobie kapłana - męczennika wieńce złożyli przedstawiciele władz Gminy Potok Górny, a także delegacje szkół podstawowych z Potoka Górnego i Szyszkowa oraz lokalnych stowarzyszeń i Szkoły Podstawowej z Gozdu Lipińskiego. Uroczystość odbywała się z udziałem pocztów sztandarowych szkół oraz pocztów ochotniczych straży pożarnych z terenu nasze
Duchowa Adopcja Serca
14 grudnia odwiedził naszą społeczność szkolną niezwykły gość Pan Kazimierz Stępnik, który opowiedział o misyjnej posłudze o. Zdzisława Jacquesa Grada na Madagaskarze. Ojciec Zdzisław Grad założył Stowarzyszenie Misyjno-Charytatywne „Missio-Misericordiae” działające przy parafii w Chałupkach Dębiańskich. Zainicjował także realizację projektu „Duchowa Adopcja Serca”. Ma ona na celu umożliwienie zdobycia wykształcenia dzieciom w krajach misyjnych. Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jakie są warunki życia i nauki ich rówieśników na dalekiej afrykańskiej wyspie. Barwna opowieść zilustrowana ciekawym filmem i odpowiedziami na liczne pytania naszych uczniów na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania. Wszystkich zainteresowanych adopcją zapraszamy do kontaktu z Panem Kazimierzem.
Wizyta uczniów z Wożuczyna
6 grudnia odwiedzili naszą szkołę uczniowie klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej im. ks. Błażeja Nowosada w Wożuczynie. Wspólnie ze swoim wychowawcą Panem Bogusławem Piłatem odwiedzali miejsca związana z patronem szkoły ks. Błażejem Nowosadem. W naszej szkole zwiedzili szkolną izbę pamięci, obejrzeli tablice pamiątkowe oraz zapoznali się z działaniami prowadzonymi przez Gimnazjum im. ks. Błażeja Nowosada w Szyszkowie.
Szkolny teatr MASKA przedstawia!
215 grudnia do naszej szkoły zawitała bajka . Uczniowie klasy IV wcielili się w postacie z bajki "Cinderella". Życzymy dalszych sukcesów młdym aktorom!
Poznaj Polskę - wycieczka do Wrocławia.
3W dniach 22-24 listopada 2022 uczniowie z klas VI- VIII w ramach programu "Poznaj Polskę" brali udział w wycieczce do Wrocławia oraz zwiedzili Zamek Książ.
Wycieczka "Poznajemy Góry Świętokrzyskie"
Nowa galeria Wycieczka "Poznajemy Góry Świętokrzyskie" została dodana do albumu fotograficznego
Poznajemy Góry Świętokrzyskie W trzydniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie w dniach 8-10 listopada uczestniczyli uczniowie z klas IV-V. Wycieczka zorganizowana została w ramach Programu Ministra Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”. Pierwszym przystankiem na trasie zwiedzania była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, gdzie zwiedzaliśmy interaktywną wystawę przedstawiającą ciało człowieka oraz jego 5 czynności życiowych. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Jaskini Raj- jednej z najpiękniejszych w Polsce jaskini krasowych. Pierwszy dzień wizyty w Górach Świętokrzyskich zakończyliśmy zwiedzaniem ruin zamku królewskiego w Chęcinach. Wizyta w Chęcinach zakończyła się wejściem na punkt widokowy, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich.
Pasowanie na przedszkolaka
Nowa galeria Pasowanie na przedszkolaka została dodana do albumu fotograficznego
Mikołajki 2022
Nowa galeria Mikołajki 2022 została dodana do albumu fotograficznego
6 grudnia to wyjątkowy dzień, na który czekali uczniowie naszej szkoły. Atmosferę tego wyjątkowego dnia tworzyły dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Z niecierpliwością czekały na Św. Mikołaja, który oczywiście zjawił się z workiem pełnym prezentów. Dziękujemy seredecznie Mikołaju!
TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH
W dniach 12-16.09.2022 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja informacyjno-edukacyjnej pn. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Akcja zorganizowana została pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Miała ona na celu przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.
W przedmiocie promocji Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych uczniowie wraz z nauczycielami podjęli szereg działań informacyjno- edukacyjnych.
Wykonana została ścienną gazetkę informacyjno-edukacyjną na korytarzu szkolnym,
dotyczącą przebiegu akcji.
Wychowawcy klas 0-VIII przeprowadzili z uczniami zajęcia w zakresie profilaktyki
chorób zakaźnych z wykorzystaniem ulotek informacyjnych, filmów edukacyjnych
oraz prezentacji multimedialnych przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Uczniowie klas I-III wzięli udziału w
Lekcje z Temidą
Nasz szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu ,,Lekcje z Temidą’’. W dniu 6.10.2022 r. uczniowie klasy VI, VII, VIII uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią prawnik Olgę Nowak. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ludzie stworzyli prawo, jak należy reagować na prześladowanie w szkole i Internecie, gdzie szukać pomocy gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument.
„Lekcje z Temidą” organizuje Fundacja Altum. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Na zakończenie zajęć uczniowie mieli okazję sprawdzić zdobytą wiedzę rozwiązując quiz z zakresu edukacji prawnej. Koordynatorem projektu jest pani Monika Krasny.
Międzynarodowy Projekt "Krokus"
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Projekcie "Krokus".
Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu, zainicjowanego przez
Holocaust Education Trust Ireland. W ramach Projektu ,,Krokus’’ uczniowie klasy VIII posadzili cebulki
żółtych krokusów. Kwiaty zakwitną na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci - ofiary
Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedziła lekcja podczas której, uczestnicy dowiedzieli się o
tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście. Te bardzo wczesne oznaki wiosny mają
symbolizować nie tylko nadchodzącą nową porę roku, ale także nadzieję, że już nigdy nie dojdzie do
tak tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w latach 1939-1945. Koordynatorem projektu jest pani Monika Krasny.
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLogowanie