• Witamy na naszej stronie
          • TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

            W dniach 12-16.09.2022 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja informacyjno-edukacyjnej pn. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Akcja zorganizowana została pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Miała ona na celu przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.
            W przedmiocie promocji Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych uczniowie wraz z nauczycielami podjęli szereg działań informacyjno- edukacyjnych.
             Wykonana została ścienną gazetkę informacyjno-edukacyjną na korytarzu szkolnym,
            dotyczącą przebiegu akcji.
             Wychowawcy klas 0-VIII przeprowadzili z uczniami zajęcia w zakresie profilaktyki
            chorób zakaźnych z wykorzystaniem ulotek informacyjnych, filmów edukacyjnych
            oraz prezentacji multimedialnych przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny.
             Uczniowie klas I-III wzięli udziału w

          • Lekcje z Temidą

            Nasz szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu ,,Lekcje z Temidą’’. W dniu 6.10.2022 r. uczniowie klasy VI, VII, VIII uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią prawnik Olgę Nowak. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego ludzie stworzyli prawo, jak należy reagować na prześladowanie w szkole i Internecie, gdzie szukać pomocy gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument.
            „Lekcje z Temidą” organizuje Fundacja Altum. Program finansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
            Na zakończenie zajęć uczniowie mieli okazję sprawdzić zdobytą wiedzę rozwiązując quiz z zakresu edukacji prawnej. Koordynatorem projektu jest pani Monika Krasny.

          • Międzynarodowy Projekt "Krokus"

            Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Projekcie "Krokus".
            Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu, zainicjowanego przez
            Holocaust Education Trust Ireland. W ramach Projektu ,,Krokus’’ uczniowie klasy VIII posadzili cebulki
            żółtych krokusów. Kwiaty zakwitną na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci - ofiary
            Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedziła lekcja podczas której, uczestnicy dowiedzieli się o
            tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście. Te bardzo wczesne oznaki wiosny mają
            symbolizować nie tylko nadchodzącą nową porę roku, ale także nadzieję, że już nigdy nie dojdzie do
            tak tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w latach 1939-1945. Koordynatorem projektu jest pani Monika Krasny.

          • Narodowe czytanie!

            8 IX 2022 r. odbyła się w naszej szkole XI edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to ,,Ballady i romanse” autorstwa A. Mickiewicza. Wspomniane utwory zostały opublikowane w czerwcu 1822 r. w Wilnie jako główna część pierwszego tomu "Poezyj" (Poezji) Adama Mickiewicza. Pisany w latach 1819-1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia. "Ballady i romanse" zaprezentowały nam uczennice kl. VIII oraz Pani Dyrektor Bożena Kozak. Uczennice z wiankami na głowach, niczym Świtezianki z mickiewiczowskich ballad, czytały utwory wieszcza. Na koniec gościnnie wystąpiły dwie uczennice kl. VII, które przeczytały utwór "Powrót taty". Mieliśmy okazję do wysłuchania następujących ballad A. Mickiewicza: "Romantyczność”, "Świtezianka”, "To lubię”, "Rybka” oraz ballada "Powrót taty”.

          • Turniej o Puchar Wójta Gminy Potok Górny

            We wtorek 14.06.2022 r. na boisku piłkarskim naszej szkoły odbył się turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Potok Górny.
            W turnieju uczetniczyły trzy drużyny:
            Szkoła Podstawowa im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie z opiekunem panem Pawłem Buciorem, Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu z opiekunem panem Krzysztofem Rzeźnikiem oraz gospodarze czyli Szkoła Podstawowa im. KEN w Szyszkowie z opiekunem panem Andrzejem Deryło. W wyniku rywalizacji zwyciężyła drużyna z Lipin Dolnych, drugie miejsce różnicą bramek Szyszków i trzecie Bukowina. Puchary i dyplomy wręczyli Pani dyrektor Bożena Kozak oraz Wójt Gminy Potok Górny pan Stanisław Dyjak.
            Szczególne podziękowania należą się sędziemy głównemu turnieju panu Adamowi Pawęska. Gratulujemy sportowej postawy i zapraszamy na kolejną edycję za rok.

          • Dzień Dziecka 2022

            Dzień Dziecka to jedno z najbardziej lubianych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie.

            W naszej szkole ten dzień również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Zaproszeni rodzice, uczniowie oraz nauczyciele stęsknione spotkań po okresie pandemii cieszyli się wspólnym świętem.

        • Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych
          • Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych

            Nowa galeria Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 21 marca uczniowie klasy VIIIa oraz VIIIb wraz z wychowawcami wybrali się na Dni Otwarte do szkół ponadpodstawowych w Biłgoraju. Odwiedzili: Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej. Uczniowie poznali ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych na rok 2022/2023, uczestniczyli w quizach, rozmawiali z uczniami i nauczycielami w poszczególnych szkołach, dowiedzieli się jak wyglądają zajęcia praktyczne różnych zawodów. Mamy nadzieję, że ten dzień pomoże ósmoklasistom w dokonaniu właściwego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zmotywuje ich do systematycznej pracy tak aby osiągając wysokie wyniki dostali się do wymarzonej szkoły .

        • St. Patrick's Day
          • St. Patrick's Day

            Nowa galeria St. Patrick's Day została dodana do albumu fotograficznego

            St. Patrick’s Day czyli Dzień Św. Patryka w naszej szkole. W dniu 17 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły obchodzili dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Według legendy, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trzylistnej koniczyn (Shamrock). Inne źródła mówią, że św. Patryk wypędził z Irlandii zajadłe węże (symbol zła). To tylko niektóre z faktów, które uczniowie poznali podczas zajęć. To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”. Taką możliwość mieli uczniowie kl. IV i V , którzy przez chwilę mogli poczuć klimat irlandzkiego święta. W tym dniu uczniowie ubrali się na zielono i własnoręcznie przygotowali zielone kapelusz

          • Teatr „Maska” znowu na scenie

            Dnia 11.12.2021 r. do naszej szkoły zawitała bajka. Uczniowie klasy VII zaprezentowali spektakl teatralny w języku angielskim oparty na motywach baśni „Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez p. Svitlanę Żelazko. Siódmoklasiści z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Narratorzy Zuzanna Ples oraz Karol Kruk poprowadzili widzów ścieżką bajki. Był król, w postać którego wcielił się Bartosz Kyc, królowa - Aleksandra Buraś, macocha - Nikola Ćwikła, macocha przebrana za staruszkę – Izabela Bucior, książę – Błażej Kopiec, myśliwy – Bartosz Sokołowski, lustro – Katarzyna Bogdanowicz. No i oczywiście Śnieżka, którą świetnie odegrała Ilona Ćwikła. Teksty artystów przepleciono motywami muzycznymi (dźwiękowiec – Martyna Olekszyk), które wzmocniły odbiór przedstawienia. Taniec krasnoludków rozbawił publiczność i uatrakcyjnił występ. Skład grupy tanec

          • Projekt Krokus

            Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym projekcie. W oczekiwaniu na sadzonki krokusów uczniowie klas ósmych na lekcjach historii zapoznali się z tematem Holocaustu i losów dzieci w czasie II wojny światowej. 23 listopada 2021 r. uczniowie klasy 8a i 8b zasadzili cebulki żółtych krokusów. Teraz będziemy obserwować i oczekiwać aby krokusy zakwitły. Kwiaty będę nie tylko upamiętniać 1,5 miliona dzieci pochodzenia żydowskiego zmordowanych w czasach Holokaustu ale także przypominać jakie zagrożenie niosą ze sobą rasizm i nietolerancja. Wiosną wrócimy na naszą rabatę i do niezwykle ważnych kwestii których jest ona symbolem.

        • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - UCZESTNICY W  NASZEJ SZKOLE
          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

            1 października obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przygotowania do tego dnia trwały cały poprzedzający go tydzień. Uczniowie – Asystenci rozwieszali w całej szkole plakaty i ulotki promujące tabliczkę mnożenia, sposoby ułatwiające szybkie wykonywanie trudniejszych obliczeń oraz wyniki przykładowych iloczynów. Ponadto każdego dnia na tablicy widniało hasło dnia, które służyło uczniom do utrwalania tabliczki mnożenia. Uczniowie w parach – jeden mówił hasło (widniejący na plakacie iloczyn), a drugi odpowiadał na nie wskazanym odzewem. Uczniowie mogli również tworzyć własne hasła i odzewy, by w ten sposób ćwiczyć tabliczkę mnożenia.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 02.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia