Za nami Pieszy Rajd Partyzancki, który odbył się 21 maja 2026 roku z okazji 82. rocznicy bitwy pod Szyszkowem (28.06.1944 r.). Wydarzenie zorganizowali wspólnie UKS „Orzeł” Potok Górny oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym.
W tym miejscu chcemy złożyć ogromne podziękowania panu dyrektorowi Stanisławowi Domańskiemu. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym rajdzie już po raz drugi!
W rajdzie wzięła udział 44-osobowa grupa uczniów z całej gminy Potok Górny. Pod opieką nauczycieli młodzież przemaszerowała trasę prowadzącą przez Las Brzyska Wola, Wólkę Łamaną i Las Szyszków, aż do remizy OSP w Szyszkowie.
To nie był zwykły marsz – na uczestników czekała solidna dawka wiedzy. Dr Dorota Skakuj z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w pasjonujący sposób przybliżyła realia tamtych walk, a pan Tomasz Bordzań maszerował z młodzieżą w pełnej rekonstrukcji stroju partyzanckiego!
Nad bezpieczeństwem na drodze czuwała ekipa z OSP Potok Górny, a na finiszu na wszystkich czekała zasłużona nagroda. Druhowie z OSP Szyszków zorganizowali integracyjne ognisko z kiełbaskami.